fbpx

שאלת קורבין // מאת: חיים איסרוביץ'

בחינת הקו הדק המפריד בין שנאת ישראל לאנטישמיות חבויה אצל מנהיג הלייבור בבריטניה

0

"היהלום של מלונות העסקים בתוניסיה" ו"סמל לאמנות החיים האמיתית בתוניסיה", כך מגדיר אתר האינטרנט של מלון לה פאלאס את מלון היוקרה ששוכן על גבעה לחופי הים התיכון, לא הרחק מהבירה תוניס. האתר מציין כי המלון, על 239 חדריו ו-44 הסוויטות שבו, לצד אולם קונגרסים, מסעדה ובר, נועד "לשלב עסקים ומנוחה במסורת הנהדרת של יוקרה ואלגנטיות".

לפני ארבע שנים, ב-30 בספטמבר 2014, נהנו מהשירותים המגוונים של המלון שצופה אל מפרץ תוניס יותר מ-200 אורחים שהגיעו למדינה הצפון אפריקאית על מנת להשתתף בכנס מיוחד. כותרתו: "הוועידה הבינלאומית למעקב אחרי המצב הפוליטי והחוקי הפלסטיני לאור התוקפנות הישראלית".

כפי שמשתמע מהשם, לא נרשמה אהבת ישראל באולם הכנסים של המלון, במסדרונות או בחדר האוכל, ולמעשה השנאה כלפי ישראל הייתה עזה במיוחד לאור העובדה שרק שבועות אחדים קודם לכן הסתיים מבצע צוק איתן. "מה שהתרחש בעזה היה מאמץ משותף ומופלא של ההתנגדות בשטח", אמר נציג חמאס בלבנון, אוסמה חמדאן. "זה סיבוב שהצלחנו בו. אולי לא הרווחנו מבחינה פוליטית, אבל השגנו הצלחה גדולה ברמה הצבאית והלאומית".

הצהרת הסיכום של הוועידה קראה בין השאר לחקור את "פשעי הכיבוש", "להכניס את מנהיגי הכיבוש לרשימת פושעי המלחמה המבוקשים על ידי בית הדין הפלילי הבינלאומי" ולהקים בית דין פלילי ערבי שינקוט צעדים נגד ארה"ב ומדינות מערביות נוספות בשל "התמיכה החומרית והצבאית שלהן בכיבוש". עוד קראה ההצהרה ל"חרם על הישות הישראלית וביטול ההכרה בה".

בכירי חמאס מחמוד א-זהאר ומוסא אבו מרזוק לא הצליחו להגיע לוועידה, אחרי שהרשויות במצרים לא התירו להם לטוס לתוניסיה, אבל גם בלעדיהם כללה רשימת המשתתפים לא מעט טיפוסים "ססגוניים". היו ביניהם חבר הפרלמנט הבריטי מטעם השין פיין בצפון אירלנד, פרנסי מולוי, מי שהצהיר אחרי שבריטניה תקפה מטרות של דאעש בסוריה, כי "הבריטים שוב עושים מה שהם יודעים הכי טוב – לרצוח"; ורמזי קלארק, ששימש התובע הכללי של ארה"ב תחת הנשיא לינדון ג'ונסון ובהמשך הלך למחוזות אחרים, כמו הגנה על שליט עיראק לשעבר סדאם חוסיין במשפט שהתנהל אחרי לכידתו בעקבות הפלישה האמריקאית.

משתתף נוסף, שלא משך תשומת לב רבה באותה תקופה, היה ג'רמי קורבין, אז עדיין חבר פרלמנט זוטר מטעם הלייבור. פחות משנה לאחר מכן הוא ידהים את בריטניה, ואת כל העולם, כאשר ייבחר לעמוד בראש מפלגת האופוזיציה באחת המדינות החשובות על הגלובוס. נוכחותו של קורבין באירוע לא הייתה סוד כמוס; הוא הופיע כדובר באחד הפאנלים ואף כתב מאמר על הנסיעה בעיתון הקומוניסטי 'מורנינג סטאר'. שם ציין כי בין הדוברים היו נציגים של פת"ח, חמאס והחזית העממית לשחרור פלסטין, מבלי לציין ולו במילה אחת כי מדובר בארגונים שהיו ועודם מעורבים בטרור.

 


 

הכתבה המלאה פורסמה בגיליון המודפס.

 

רוצים לקבל את המגזין בכל חודש עד הבית? עכשיו במבצע למנויים חדשים - גיליון ראשון במתנה. השאירו פרטים ונחזור אליכם:

 

 

רוצים לקבל את המגזין בכל חודש עד הבית? עכשיו במבצע למנויים חדשים - גיליון ראשון במתנה.
השאירו פרטים ונחזור אליכם:

LinkedInEmailWhatsAppTwitterFacebook