fbpx

פארקי טבע עירוניים מומלצים בארץ

0

בשנים האחרונות החלה מגמה מאוד חזקה המורגשת היטב, של התעצמות פארקי טבע עירוניים בישראל. רשויות רבות משקיעות בפארקי טבע בשיטחן מיליוני שקלים לטובת רווחת תושביהן.

פארקים אילו נמצאים לעיתים בסמוך לערים הגדולות או בתוכן. בואו נודה לא לכולנו תמיד יש את הכוח לנסוע הרחק כדי לצאת לטיול הכולל הליכה על שבילים עם עליות וירידות הקפצות רכבים וכדומה. אז לאילו מכם שמחפשים פארקים הנמצאים "מתחת לאף".הכנו רשימת המלצות מיוחדת.

פארקים אילו נגישים לתושבים ומבקרים מחוץ לעיר ומאפשרים לעסוק בפעילות ספורטיבית כגון :ריצה, הליכה, רכיבה על אופניים , משחקי כדור וכדומה.

אפר גם לעשות פיקניק עם מחצלת , ארוחת גבינות ולהסתלבט קצת. ליד אגם הנמצא לרוב בשטח הפארק העירוני. יתרונו שחלקיו מוצלים ע"י עצים. יש בו מקומות ישיבה על מדשאות ירוקות , המעניקות לו נופך של רוגע ושלווה. הפוך בדיוק מהקונספט העירוני של צפיפות , רעש , פקקים וכדומה.

תופעה זו בגידול משמעותי ובשיפוץ של פארקי טבע עירוניים מגיע בדיוק כמנוף ומדיניות ברורה של הרשויות המקומיות כדי לבדל את עצמן ולמשוך אוכלוסיות רבות לגור אצלן.

הלא כיום משפחות ואנשים שעוברים לגור בשכונות חדשות וקיימות בערים השונות ,מחפשות ,מעבר לבית שווה , מרווח ומושקע .. גם איכות חיים בסביבת המגורים שלה. וכן על-מנת לאזן את קצב העיר הקדחתני בטבע רגוע ומהנה.

לצורך כך ריכזנו עבורכם את פארקי הטבע המובילים בישראל:

1) פארק רעננה – זהו אולי פארק הטבע העירוני המיתולוגי שהחל את כל התהליך של הקמת פארקים ירוקים באזורי מגורים. עיריית רעננה הייתה הראשונה שחרטה על דיגלה את נושא איכות החיים והפנאי לתושבי העיר.

כיום הפארק התרחב לעומת גירסתו הראשונית בשנות ה 90 והוא כולל מלא אטרקציות כגון : שביל הליכה מסומנים, חורשת עצים, מתקני שעשועים, אגם יפהפה עם מזרקה במרכזו , מתקני ספורט ועוד. לתושבי רעננה הכניסה בחינם לכל חלקי הפארק למי שאינו תושב רעננה יש תשלום סמלי בסך 15 ש"ח לפינת החי. איך מגיעים ? בוויז : פארק רעננה. הפארק נמצא ברחוב הפארק מול הקניון של רעננה.

2) פארק אריאל שרון – פארק זה נמצא למעשה ממש על כביש 4 , סמוך לצומת גנות , בתוך אתר "חיריה" זהו אתר מרכזי למיון וטיפול באשפה של תושבי גוש דן.

הפארק הפך את המקום ל"ריאה הירוקה" של גוש דן , זהו אולי הפארק הגדול ביותר בגוש דן ובישראל בכלל גודלו כ 8000 דונם. הוא כולל שבילי הליכה ,אגם אקולוגי יפהפה עם דגי נוי וצמחיית מים, אולם בו מוקרן הסרט המסביר ומתעד כיצד על אתר הפסולת של ישראל נבנה פארק נופש ופנאי כה עצום מרשים ויפה.

כמו כן בפארק יש מרפסות מקורות הפונות לכיוון תל אביב , יש פסלי מיחזור בראש ההר , כמו כן בפארק אריאל שרון מתקיימות הופעות מעת לעת. בפארק יש מדשאות רבות , שירותים ,אזורי חנייה עם שולחנות לנכים ועוד.

בראש ההר יש גינת תבלינים ריחנית הכוללת צמחים כגון :זוטא לבנה, זעתר , גרניום לימוני ועוד. במקום אזור חנייה ענקי חינמי.

איך מגיעים ? בוויז :פארק אריאל שרון . הפארק נמצא על כביש מספר 4 כדי להגיע אליו צריך להגיע מכיוון צפון ולהיכנס לתוך אתר חירייה ואז לפנות ימינה ולטפס עם הרכב עד לאמצע ההר. שם נמצאים אזורי החנייה.

3) פארק ענבה מודיעין – העיר מודיעין הינה עיר מודרנית שבדומה לרעננה שמה לה כמטרה קידום אורח בריא ,ספורט ,פנאי וטבע גם יחד. וזה מה שיש בפארק ענבה : אגם יפהפה ענקי בו ניתן לשוט עם סירה. ברחבי הפארק מסתובבים ברווזים .יש בפארק מתקני שעשועים ענקיים.

כמו כן יש מזרקות מים שבקיץ ילדים מתרחצים בהן. אזור עם שולחנות מבטון וכיסאות לפיקניק עם הצללה.

במדרון הפארק יש מדשאות , וכן אמפיתיאטרון בו מתקיימות הופעות בחודשי הקיץ. מתוך הפארק ישנם שבילים המובילים להליכה או ריצה במקביל לנחל ענבה שבחורף זורמים בו מים. איך מגיעים ? בוויז :פארק ענבה. הפארק נמצא על רחוב החשמונאים ליד היציאה הדרומית מן העיר. ויש בו מקומות חנייה בחינם.

    LinkedInEmailWhatsAppTwitterFacebook