fbpx

הפסקת הרדיפה של יאיר גולן ואחים לנשק לא מעוררת בי תקווה

הקמפיין שמסמן 'שמאלנים בוגדים' לא נעלם, הוא רק שינה כתובת

0

במשך שנים היה יאיר גולן דמון משמעותי של הימין. גולן, שנחשב אלוף ניצי בצה״ל, העז להשוות את התהליכים שעוברת ישראל לגרמניה ב-1939 ומאז נפתחו עליו שערי הגיהנום. הוא הפך לבוגד כמו אחרון פעילי זכויות האדם ואף הוקדש לו דף בעמוד סימון הבוגדים של ארגון ״אם תרצו״: 'הכר את העוכר'.

 

גם אחים לנשק שחוו הסתה מתמשכת לאור הצהרתם שיפסיקו התנדבות למילואים הפכו ליקיריהם של הרודפים מיד עם תחילת הקרבות. פעולתם המרשימה בחילוץ ישראלים מאזורי הסכנה והקמת מערך סיוע עצום בן לילה הפכה את מבקריהם לאוהביהם.

 

אז למה פעם אחת אני לא יכול לשתוק ולשמוח? מכיוון שהבעיה ברדיפה של אחים לנשק ושל יאיר גולן, סימונם כבוגדים והפיכתם ללא לגיטימיים בשום צורה, לא הייתה העובדה שהם גיבורים ציונים ולכן אסור לעשות את זה. הבעיה המטרידה הייתה עצם הפרקטיקה הפשיסטית שהפופליסטים משתמשים בה: הסתת הציבור מסוגיות העומק, באמצעות מציאת בוגדים מבפנים שהם יריבים פוליטיים. וזה, לא השתנה. 

על אף סרטוני החיבוקים בין מצביעי בן גביר ליאיר גולן המבשרים על אחדות, כל מה שהשתנה הוא הקו שמבדיל בין ידיד לאויב. מלחמה היא הזמן הטוב ביותר לרדיפת מתנגדים פוליטיים, ויעידו על כך פעילים אנטי מלחמתיים שחווים אלימות בכל מבצע. רק מתחילת המבצע קרו הדברים הבאים: בריונים רדפו אחרי העיתונאי ישראל פריי והבריחו אותו מביתו בירי זיקוקים לחלונו, לאחר שאמר קדיש לקורבנות משני הצדדים; קמפיין רדיפה נגד יולי נובק מנכ"לית 'בצלם' החל לתפוס תאוצה ברשתות; כותב ההקדמה האנונימי לספרו של שמחה רוטמן, הפרופיל 'אדם גולד' צייץ איומים על עורכי דין לזכויות אדם (גילוי נאות: אני עורך דין לזכויות אדם); וארגון הימין ngo monitor כתב על ארגוני שמאל שגינו באופן חד משמעי את הטבח שביצע חמאס בשבת שהם ארגונים המצדיקים את זוועות חמאס. וזה רק על רגל אחת, בלי חקירה של התופעה הזאת לעומק. 

 

והשותפים לזה הם לא רק ארגונים הזויים, אלא גם המדינה. שוטרים תקפו מפגינים נגד המלחמה בקריה; אזרח שפרסם פוסט שמביע צער על הרג ילדים בעזה הוזמן לחקירה; סטודנטים טוענים שסילקו אותם מהאוניברסיטה ללא שימוע והאשימו אותם בתמיכה בחמאס, רק כי הביעו צער על הרג אזרחים חפים מפשע בשני הצדדים.

קמפיין 'שמאלנים בוגדים' הבזוי והמסית שהופנה נגד יאיר גולן ואחים לנשק לא נעלם. פשוט כרגע לא מסתדר לרדוף אותם. זה מריח רע. אבל את מי שהעמדה שלו לא מתיישרת עם המיינסטרים של לשטח את עזה? בטח שנרדוף, דמו עדיין מותר ולכן אפשר לשקר, להסית ואף לתקוף אותו פיזית. זו מלחמה, אלה המוזות, אז כדאי שישתקו.

 

אני קורא למי שחווה את ההסתה הזאת בשנה האחרונה, שהפגין ושמע שהוא אנרכיסט ואויב העם, לצאת להגנת מי שמותקפים עכשיו, כמו בכל מלחמה. לא בהכרח משום שהוא מסכים עם אותם ארגונים, אלא מכיוון שמקארתיזם לא נעצר איפה שאתם רוצים. כל אחד מאתנו יכול למצוא את עצמו שוב בתור אויב שמותר לפעול נגדו. תשאלו את משפחות החטופים המוטרפות מדאגה שמפגינות למען שחרורם וחוטפות יריקות ואלימות. 

    LinkedInEmailWhatsAppTwitterFacebook