fbpx

סופרקום מציגה את תג הביקון: התרעה על שהות בקרבת חולה מאומת

בעוד שהעולם במרוץ למציאת חיסון לקורונה, חברת סופרקום העוסקת בזיהוי, מעקב ואבטחת מידע כבר עשרות שנים – מציגה את הפתרון לזיהוי מגעי קורונה ומחלות זיהומית נוספות:  PureBeacon .

0

אחד האתגרים הגדולים ביותר של ישראל ומדינות העולם הנוספות הוא פתרון סוגיית המגעים ועצירת שרשרת ההדבקה, תג "ביקון" של סופרקום הוא אחד מהפתרונות המהפכניים של החברה לזיהוי מגעים ועתיד לשמש כגלגל ההצלה של מדינות רבות בעולם.

סופרקום מפזרת את הערפל: העולם דוהר אל עתיד לא ידוע


בעולם מתועדים כ- 170 דרכים המובילות לפיתוח חיסון לקורונה, מתוכם חברות פארמה רבות מתקדמות בניסויים ומצליחות להגיע להישגים מרשימים בתוך זמר קצר מאוד, יחד עם התקווה לחיסון גורמי הרפואה השונים לא יודעים להצביע על מועד יציאתו של החיסון, את האפקטיביות שלו וכיצד העולם יתמודד עם מגפות נוספות בעתיד.
מלבד מגפת הקורונה הקטלנית הפוגעת בבריאות והכלכלה העולמית, ההיסטוריה האנושית רצופה במגפות שיצאו מכלל שליטה: מגפת יוון העתיקה ומגפת האבעבועות השחורות הרומית שהרגה אלפי אנשים ביום, מגפת הדבר באירופה (המוות השחור) שנעה בקצב מהיר בין יבשות בה נספו כעשרות מיליוני בני אדם בין השנים 1351-1347, השפעת הספרדית שהתפרצה בשנת 1918 ובה נספו כ- 50 מיליון בני אדם ומחלות זיהומיות נוספות עדכניות כדוגמת הפוליו, זיקה, שפעת העופות, שפעת החזירים, הסארס ועד האיידס.
מגפת הקורונה שמתקרבת בצעדי ענק לנתון האכזרי של מיליון מתים ברחבי העולם, אינה המחלה הזיהומית היחידה ובעתיד צפויים לעולם אתגרים זיהומיים שונים ואף קשים יותר.
להבדל מההיסטוריה הרחוקה והקרובה, כלי קריטי להתמודדות עם מגפות מלבד החיסונים והתרופות השונות הוא הטכנולוגיה. חברת סופרקום לקחה את האמצעים העומדים לרשותה כמה צעדים קדימה ופיתחה פתרונות להתמודדויות שונות עם מגפת הקורונה ומחלות זיהומיות נוספות.

כחלק מהעבודה השוטפת עם מדינות רבות בעולם, קבוצת סופרקום מציעה פתרונות מהפכניים בטכנולוגיות זיהוי, מעקב, בקרה, אבטחת מידע וסייבר.
פעילותה של קבוצת סופרקום  החלה בתחום תעודות הזהות החכמות (ביומטרי), העבודה עם גופים ממשלתיים הפכו את החברה הטכנולוגית הוותיקה למומחית בהבנת הצרכים הטכנולוגיים של ממשלות רבות.
עם התפרצות מגפת הקורונה סופרקום גיבשה פתרונות מתקדמים להתמודדות עם נגיף הקורונה – בין הפתרונות הבולטים של סופרקום הוא פתרון PureBeacon המבוסס תג המשדר בלוטוס, ומספק מענה לסוגית זיהוי המגעים, כאשר המטרה העליונה היא עצירת שרשרת ההדבקה בנגיף הקורונה שפקד את העולם ובמחלות זיהומיות קיימות ועתידיות נוספות.

beacon

מהו תג הביקון של סופרקום? כיצד הוא עובד?

אחד הפיתוחים המעניינים של חברת סופרקום הוא תג "ביקון" המשולב מערכת בקרה למעקב וניהול הנתונים. תג הביקון מספק פתרון לעצירת שרשרת ההדבקה בנגיף הקורונה ובמחלות זיהומיות קיימות ועתידיות. התג פשוט ונוח לשימוש, ניתן לאחסן את התג בארנק או לענוד אותו על מחזיק המפתחות – התג מתאים לכל הגילאים וסוגי האוכלוסייה, במיוחד לפלח האוכלוסייה שמתקשה לאמץ טכנולוגיה חדשה.
התג לא מצריך תפעול של המשתמשים אלא רק נשיאתו. 

ברגע שמתחרש מפגש בין בעל סמארטפון לבין בעל תג ביקון, התג מבצע קריאה באמצעות הבלוטוס ובכך מתאפשר זיהוי מגע. כאשר מתקיים מפגש בין שני אנשים בעלי תגי ביקון, המפגש מזוהה ונשמר בתגים, ובמידה וחולה מזוהה, התג מועבר לתחקור המגעים.
סופרקום אף מציעה פתרון מקיף יותר עבור מקומות עם פוטנציאל התקהלות גבוה, כדוגמת קניונים וחניות, בתי כנסת, בתי ספר ועוד. שילוב המערכת והתגים יוכל לסייע בקיצור הזמן של חקירות אפידמיולוגיות, באמצעות זיהוי מגעים מהיר ומדויק.

הפיתוחים של סופרקום שומרים על הביטחון הבריאותי והאישי של כולנו

חברת סופרקום  הנה חברת הייטק מתקדמת ואמנם פועלת כחברה תוססת וחדשנית, היא אינה שחקנית חדשה באזור. חברת סופרקום נוסדה כבר בשנת 1988 ונסחרת בנאסד"ק (SPCB). סופרקום מובילה כבר שנים רבות בפיתוח, ייצור ואספקה של מערכות שונות בתחום הזיהוי, מעקב, בקרה ואבטחת מידע ביומטריים ואלקטרונים.
פעילותה של סופרקום בקרב עשרות מדינות וגופים ממשלתיים בעולם, אפשרו לה להפוך לספקית פתרונות טכנולוגיים עולמיים מובילה, הבנת אופי המדינות והגופים השונים בעולם מאפשרים לסופרקום לשמור על הביטחון הבריאותי שלנו עם פיתוחים כדוגמת תג ביקון, צמיד חכם, אזיק אלקטרוני להגנה על נשים מוכות ומעקב אחר אסירים במעצר בית.

מלבד הביטחון הבריאותי בסופרקום שמים דגש רב גם על הביטחון האישי של אזרחי העולם, החברה הטכנולוגית מאפשרת פתרונות רבים בתחום אבטחת המידע שלנו, זיהוי ביומטרי מאובטח (מסמכים חכמים, ויזות, דרכונים, רישיונות ותעודות זיהוי אלקטרוניים), פתרונות ניתור ומעקב אלקטרוני ועד לפתרונות תוכנה ושירותי ייעוץ בתחום הסייבר ואבטחת המידע.

    LinkedInEmailWhatsAppTwitterFacebook