fbpx

חופשה גדולה בקטנה: קיץ עם הילדים בארץ

לחו"ל כבר לא נטוס בזמן הקרוב – או לפחות לא לכל מקום בו נרצה לנפוש. כדי בכל זאת להנות מחופשה משפחתית ברגעיו האחרונים של הקיץ הנוכחי, לפניכם מדריך מקוצר לאחת מושקעת בארצינו המיוחדת

0

יובל בנר

דווקא כשחושבים על כך לעומק, המרת החופשה המושקעת בחו"ל בכזו בארץ שאינה פחות מושקעת היא רעיון לא רע כלל. לעיתים אנו נוטים לבחור בחופשה מעבר לים כמעט באופן אוטומטי ומבלי לבדוק את כלל האפשרויות העומדות בפנינו ונמצאות ממש מתחת לאף שלנו. קיימים בארץ מקומות רבים ויפים במיוחד שרק מחכים לקלוט את המוני התיירים – הן אלו המגיעים מחו"ל והן ישראלים מצפון ועד דרום.

יחד עם זאת, ישנו שוני מהותי בין אופי הטיול המוכר והמסורתי עד כה לזה שנכפה עלינו עקב המצב הנוכחי. עקב התפשטות נגיף הקורונה, יעדיפו משפחות רבות להימנע ככל האפשר מצפיפות ומהמון המטיילים בחופשתן כדי למנוע הדבקה אפשרית. הדבר צפוי להתבטא בהעדפת טיול במקומות פתוחים ומבודדים יותר בטבע, בחיטוי משטחים ציבוריים טרם הנגיעה בהם וכן בשימוש ברכב המשפחתי כאמצעי התניידות נוח ובטוח במקום בתחבורה ציבורית. 

כדי להבטיח שהחופשה תעבור בצורה מהנה ובטוחה, מומלץ תחילה לתכנן באילו מקומות אתם צפויים לבקר ולהצטייד בהתאם. בנוסף, במידה והחלטתם לנסוע ברכבכם הפרטי, ודאו עוד טרם היציאה כי הוא כשיר לנסיעה, נקי ומחוטא היטב ושברשותכם ביטוח רכב מתאים כדוגמת ביטוח מקיף שיכסה מפני נזקים אפשריים בדרך, במידה ויהיו. אם אתם מתכננים טיול קמפינג משפחתי, כדאי לוודא שאתם ערוכים אליו היטב – החל משקי שינה וכלה באוהלים. 

לפניכם כמה טיפים נוספים שיהפכו את החופשה המשפחתית שלכם בארץ לכזו שלא תשכחו.

הגדירו תקציב

בדומה לכל טיול משפחתי אחר, מומלץ להתחיל את תכנונו בהגדרת תקציב מתאים שיאפשר לכם לקיים את כלל הפעילויות המשפחתיות הרצויות. היתרון המשמעותי בטיול בארץ הוא שקל יותר לנבא את התקציב הדרוש ואין הוצאות מיותרות כדוגמת רכישת מוצרים בדיוטי פרי או תשלום על מונית למלון. השליטה בתקציב תאפשר לכם לקבל יותר אטרקציות בתמורה, גם אם לעיתים טיול בארץ עשוי להיות מעט יקר. 

בחרו את סוג החופשה 

לאחר הגדרת התקציב, בחרו את סוג ואופי החופשה המשפחתית אותה תרצו מבין האפשרויות הקיימות – שכן הן מגוונות במיוחד:

  • וילה פרטית – בכל אזור בארץ ניתן למצוא שלל וילות להשכרה לתקופה קצרה שיכולות לאכלס משפחות קטנות וגדולות כאחד. כך גם תוכלו לחסוך יותר במקום לשלם על מספר רב של חדרים במלון וגם הסיכוי להידבקות יקטן משמעותית.
  • צימר – קטן, אישי ונמצא ממש בכל פינה השוכנת לנוף מרהיב כזה או אחר. ניתן לבחור כל סוג של אבזור, נוף, שירות וכן מקום שיהיה מבודד או מאוכלס יחסית.
  • טיול קרוואן – אולי הדרך המתאימה ביותר לנפוש בעידן הקורונה. טיול זה מאפשר שליטה מלאה במסלול הטיול, בסניטריה הביתית ובחיכוך המשפחה והילדים עם אנשים אחרים. מצד שני, הוא מצריך רכב המתאים לגרירה עם ביטוח מקיף מתאים עבורו וכמובן תקין ומסוגל להרפתקה שכזו.
  • קמפינג – העמסת הרכב מכל הכיוונים, אוהל ענק, מנגל קטן, כמה כיסאות ומחצלת – זה בערך כל מה שצריך כדי להנות מחיק הטבע. זול יותר ממלון ומגבש יותר מכל טיול אחר.
  • בטן גב בלבד – לאורך רצועת חוף של עשרות קילומטרים, פזורים להם חופים המציעים אפשרויות לינה שונות. תוסיפו למשוואה את אילת והכינרת וקיבלתם מגוון חופים מרשים המאפשר לכם להיות במרחק כמה גרגירי חול מקו המים, והילדים? עד שתעזבו את החוף יהפכו לאמני פיסול בחול.
  • נופש פעיל – רכיבה על אופניים, טיולי הליכה, ספורט ימי, טיולי מים, חיפוש המעיין הצלול ביותר או כל סוג אחר של פעילות שיגרום למשפחה לחלץ קצת עצמות לאחר שבועות רבים של חוסר תזוזה. מצפון הארץ עם רפטינג בירדן ועד דרומה עם מסלולי טיול מאתגרים ניתן לארגן למשפחה טיול בלתי נשכח. 

חקרו על היעד המיועד

לאחר שהחלטתם על יעד וסגנון הטיול, כדאי לקחת כמה רגעים ולבצע בירור טלפוני על אופי הפעילות במקום וכן לשאול שאלות על קיומו של תו סגול או כל שאלה אחרת שתשאיר אתכם רגועים ומוכנים יותר טרם יציאתם. 

נא לארוז בהתאם

בהתאם לרוח התקופה, סביר כי רוב המקומות בהם תבקרו צפויים להיות נקיים יותר מהרגיל. עם זאת, כדאי להגיע מצויידים היטב מהבית בכמות מסיכות מספקת, בג'ל חיטוי או בכל חומר ניקוי אחר ולחסוך לכם את זמן החיפוש בסופר בעת החופשה. 

לסיכום, לצד הויתורים הקטנים הנלווים לחופשה בארץ, ישנם גם יתרונות רבים שביניהם: טיול במסלולים השונים שכבר הספקנו לשכוח, נוחות ומחירים אטרקטיביים במיוחד. נצלו את החופשה המשפחתית כדי לצבור חוויות רבות והשתדלו לתעד כל רגע שיכנס לאלבום המשפחתי ויזכר לעד.

    LinkedInEmailWhatsAppTwitterFacebook