fbpx !-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->

המחוברים

הם מגיעים מהעסקים, הפוליטיקה, הפרסום, יחסי הציבור ועוד. רשימה (חלקית) של האנשים שהחיבורים הרבים שלהם מייצרים השפעה משמעותית בזירות החזקות בישראל

0

אהוד אולמרט

אהוד אולמרט

ראש הממשלה לשעבר חזר לזירה לאחר ריצוי עונשו, כאחד האנשים המחוברים במשק והחביבים על מגוון אדיר של בעלי כוח ומובילי דעה. במקביל העלה את הפרופיל התקשורתי שלו מחדש, בעיקר נגד נתניהו.

 

תומר עמיר

לוביסט ואיש עסקים, בעלי חברת הלובינג גורן־עמיר, מייצג חברות ענק במשק ומקושר למאות פוליטיקאים, אנשי עסקים ועיתונאים, שרבים מהם רואים בו חבר קרוב.

 

בוריס קרסני

הפנים שהישראלי הממוצע לא יזהה ברחוב בחיים, מקפיד לשמור על אנונימיות יחסית. אבל הוא אחד האנשים המשפיעים בישראל. בעל משרד הלובינג פוליסי, הגדול במדינה, והלוחש לאוזנם של רבים מבכירי המשק והמערכת הפוליטית.


רני רהב

את ההרפתקה התקשורתית ב'שרון ורני בע"מ', העדיף לאחרונה היחצן הגדול במדינה להפסיק. אולי כדי למשוך פחות אש, אולי כדי לחזור להתמקד בכמות האדירה של לקוחותיו, שהם, יחד עם מעגל מקורביו העצום, דורשים (ומקבלים) יחס אישי צמוד.


זמיר דחב"ש

מיועצי התקשורת והאסטרטגים העסוקים בארץ, מחובר לענקים כמו בנק הפועלים, פייסבוק ודלק. מקושר היטב לגורמים בכירים במערכת הפיננסית, השלטונית והתקשורתית, ורבים מתייעצים איתו גם מאחורי הקלעים.


מושיק תאומים

פרסומאי־העל לשעבר, מבעלי קבוצת גיתם, הפך ליועץ בוטיק למספר מצומצם של אנשים בכירים מאוד, מקושר לפוליטיקאים, לאנשי עסקים ולעולם הספורט. רבים רואים בו גורו של אסטרטגיה ולא זזים בלי לשמוע את עצותיו. השנה הצטרף למעגל הזה גם בני גנץ.


פרופ' אוריאל רייכמן

לא רק אקדמאי. נשיא המרכז הבינתחומי הוא מנוע אדיר של קידום פרויקטים באמצעות קשרים הדוקים בכל מערכת אפשרית, כולל לפילנתרופים רבים. המוסד שהקים, שנחשב להעדפה האקדמית של ילדי האלפיון העליון, צובר כבוד והכרה משנה לשנה.


יאיר המבורגר

יו"ר איגוד חברות הביטוח ובעל השליטה בחברת הביטוח הראל, המרכז בידיו כוח כלכלי אדיר הרחק מעיני התקשורת, הוא גם מקורב לפוליטיקאים משני צידי המפה הפוליטית, כמו גם לבכירי עולם העסקים.


אילן שילוח

יו"ר מקאן, שלקח צעד אחורה יחסית מהפרסום לטובת חממת ההיי־טק שלו. יחד עם רעייתו שירה מרגלית, הם נחשבים לאחד מה"פאואר קאפל" החזקים והמקושרים ביותר שלנו.


אייל חומסקי

באימפריית הפרסום שלו ושל ראובן אדלר, חומסקי הוריד הילוך. הוא ממשיך לפתח את חברות־הבנות בקבוצה, להשקיע בעסקים, לייצר חיבורים משמעותיים. וגם, לטפח את הבייבי שלו, מועדון הפועל ירושלים כדורסל, שחומסקי הפך לבעליו.


יוסי לובטון

מנכ"ל ויו"ר פובליסיס ישראל, אחת מקבוצות הפרסום הגדולות כאן. מקושר לאנשי עסקים רבים, לעיתונאים וגם יודע דבר או שניים על העולם הפוליטי, שם התחיל את הקריירה שלו כיועץ.


רמי יהושע

מלבד היותו אחד מאנשי הפרסום הבכירים בארץ, וכזה שבנה את האימפריה שלו בעשר אצבעות, יהושע נחשב מקורב לגורמים עסקיים וציבוריים, והוא גם פעיל חברתית בנושאים הקרובים לליבו.


בן מוסקל

מנכ"ל משרד הפרסום באומן בר ריבנאי ובעלה של כוכבת הילדים לשעבר מיכל ינאי. הקשרים שלו, יחד עם אלה של בעלי המשרד יורם באומן, חובקים חלקים נרחבים במשק הישראלי.


משה דבי

יועץ תקשורת בכיר ומקושר. מקורב לפוליטיקאים, לאנשי עסקים כחיים סבן, ויודע לייצר הכנסות וחיבורים גם מצמרת המגזר העסקי כמו גם זה הציבורי, שממנו הגיע לתחום.


רחל תורג'מן

בעבר בכירה בהסתדרות ויו"ר חלמיש. עומדת בראש מנהלת לבנייה בתל אביב ודירקטורית מטעם הציבור בחברה של קובי מימון. מקורבת לפוליטיקאים ואנשי תקשורת רבים. את רובם אפשר למצוא באירועים מתוקשרים בביתה ביפו.


מודי כידון

שותפו של מושיק תאומים, בן דודו, בגיתם. מתמקד בעסקים אחרים ולא בפרסום, בעיקר נדל"ן בארץ ובעולם, ונחשב למקורב לרבים ממועדון האלפיון העליון, וגם לכמה פוליטיקאים ויוצאי צבא בכירים.


שרון כידון

פרודתו של מודי, אשת תקשורת, מנחת כנסים ומעורה ומבינה בשיווק. מחוברת כמעט לכל אנשי התקשורת, כמו גם לצמרת העסקית בישראל, ויודעת לחבר בין שתי הזירות המורכבות הללו.


פיני רובין

עומד בראש משרד גורניצקי, ייצג ומייצג את שרי אריסון, עידן עופר, בני שטיינמץ, קובי מימון. ייצג גם את נתניהו, וכמו לא מעט אחרים – פרש, כנראה על רקע כספי. מקורב לאנשי עסקים רבים וגם לנוני מוזס ושאול אלוביץ'. העיד בתיק 1000, אחרי שהיה מאדריכלי "חוק מילצ'ן".


דוד חודק

מעורכי הדין החזקים בארץ. עומד בראש אחד המשרדים המסחריים הגדולים (גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג, שנהב). בעל עיטור העוז ממלחמת יום הכיפורים. איש סודם של טייקונים, אבל גם בעל יוזמות לרפורמות במגזר הציבורי. מהבולטים במאבק להגנה על בית המשפט העליון.


נורית דאבוש

יו"רית לשעבר בגופים נחשבים במגזר הציבורי (הרשות השנייה, הבימה), ביום־יום מרצה מבוקשת ופעילה חברתית. דאבוש היא אחת הנשים המחוברות ביותר בעולמות הפוליטיקה, התקשורת והאקדמיה.


אמנון דיק

נשיא אגודת הידידים של אוניברסיטת תל אביב, בתוכה הוא מניע גם את פעילות 'המועדון העסקי־אקדמי' המדובר. איש עסקים, בעל אחזקות בחברות שונות ודירקטור באחרות. בעל מערכת קשרים ענפה בעולם העסקים, במגזר הציבורי ובאקדמיה.


אלי כהן

מנכ"ל מקורות. בעבר יועץ של נתניהו, מנכ"ל משרד התיירות, הממונה על השכר באוצר, בכיר באל על ובבנק הפועלים. רשת הקשרים האדירה שלו מקיפה את המגזר הציבורי, העסקי והתקשורתי. אפשר להניח שלא יעברו מים רבים במוביל הארצי בטרם הוא יטפס גבוה יותר.


איתי בן חורין וטל אלכסנדרוביץ'

השותפים באחד ממשרדי הייעוץ התקשורתי המובילים בארץ, שמצליחים לעסוק בתחביב האהוב עליהם – פוליטיקה – וכמעט לא להיכוות בשל כך. בעלי פרופיל גבוה, ומחוברים מאוד בעולם העסקים, במגזר הציבורי ובתקשורת.


אבי בניהו

לשעבר כתב צבאי, דובר צה"ל, מפקד גלי צה"ל ויועץ של שרי ביטחון, הפך לאחד מיועצי התקשורת והאסטרטגיה העסוקים בישראל. מעגל חבריו ומקורביו האדיר חובק את כל הזירות האפשריות, מתקשורת וצבא, עד עסקים ופוליטיקה.


רונן צור

למרות שנכווה בקמפיין הקודם של כחול לבן, לאחר סכסוך עם יאיר לפיד, נשאר יועץ התקשורת הוותיק מקורב לבני גנץ, וממשיך לערבב בין קשריו ולקוחותיו הרבים, בהם כמה מסקרנים במיוחד כמו מיקי גנור וארנון מילצ'ן.


עידו הר־טוב

איש שב"כ בעברו, יועצו של שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון, הפך לבן טיפוחם של ראשי גיתם והתמנה למנכ"ל משרד הפרסום. מעגל קשריו גדול ואיכותי, והשנה גם לקח צעד נועז כשקיבל על עצמו את תפקיד מנהל הקמפיין של כחול לבן.


אירינה שלמור

היחצנית הוותיקה מחוברת לעיתונאים ולאנשי עסקים רבים, יחד עם בעלה, איש העסקים והפרסום רמי שלמור. היא גם משמשת כיו"ר אגודת ידידי בית הספר למוזיקה רימון, ורמי שלמור כיו"ר פסטיבל דוק אביב.


מוטי סנדר

סוחר יודאיקה, נחבא מעיני התקשורת אבל ידוע בחוגים הפוליטיים. מערבב ומחבר, מדבר עם פוליטיקאים ועם פרשנים. מעין נתן אשל, מהצד השמאלי. עיקר חיבוריו בצמרת העבודה, אבל לא רק. תיווך במו"מ בין נתניהו לאבי גבאי.


מיקי בודאי

ממקימי מערך האבטחה בצה"ל, הקים עם שלמה קרמר את חברת אימפרבה שנמכרה בלמעלה מ־2 מיליארד דולר. עשה אקזיט משל עצמו לפני שנים אחדות והיום נחשב לאחד המשקיעים הבולטים בהיי־טק, ומחובר היטב בזירה הזו ובעסקים.


משה אדרי

הבעלים של חברת הסרטים יונייטד קינג, ערוץ 24 ומתחמי הסינמה סיטי. מקורב לפוליטיקאים רבים, ונחשב לאחד האנשים החזקים והמשפיעים בעולם התרבות. חבריו נמצאים בכל המעגלים העוצמתיים, כך שתראו אותו כמעט בכל אירוע חברתי נחשב.


יצחק הרצוג

אפשר להוציא את האדם מהפוליטיקה אבל אי אפשר להוציא את הפוליטיקה מהאדם. גם כיו"ר הסוכנות היהודית הרצוג ממשיך להיות מחובר במערכת הפוליטית ולהחזיק במסכת קשרים ענפה בעולם העסקי והציבורי בארץ ובחו"ל.


חזי בצלאל

עד לפני שנים אחדות היה איש עסקים מסתורי שעשה הון באפריקה. לאחר מכן גישש דרכו לכאן, בין השאר במכרזים ורכישות שלא יצאו לפועל. בשנה האחרונה טלטל את השוק הסלולרי והפך לתמנון עסקי מקומי לא קטן. מחובר מאוד לצמרת העסקית בישראל, ולא רק אליה.


תמי מוזס

בעלת השליטה באל על, עם בעלה דדי בורוביץ'. משמשת בחברה כסגנית יו"ר, אבל משפיעה על כל התהליכים. מושקעת גם בתחום המדיה. קשריה החמים מקיפים רבים בעולם העסקים, הפוליטיקה והתקשורת. נחשבת לאשת אמון וחברת אמת של רבים.


דן זורלא, אבי ינוס

שני אנשי מודיעין לשעבר, שייסדו לפני כעשור את חברת המודיעין העסקי בלאק קיוב, שחוללה לא מעט סערות אבל הפכה לשם דבר בתחומה. לקוחותיה חובקי עולם, וכך גם קשריהם של מנהלי החברה.


הוד בצר

מאדריכלי הקמת כחול לבן, איש סודו של בני גנץ. היה עוזרו כרמטכ"ל, פעל בעסקים, כיום איש המפתח במפלגה שקמה מאפס והפכה לגדולה ביותר בכנסת. תושב אלקנה, מכונה בתקשורת הדתית "הסרוג של גנץ". יש המעריכים שישוב לעולם העסקי.


הלל קוברינסקי

הלל קוברינסקי

האיש שיאיר לפיד לא זז מילימטר בלעדיו. מהאחראים לחיבור של כחול לבן. את הונו עשה בהיי־טק, כיום כולו בפוליטיקה. לא ינוח ולא ישקוט עד שלפיד יהיה ראש ממשלה. בינתיים הוא עובד מאחורי הקלעים, אבל מחובר לכל מי שצריך בפוליטיקה, ולא רק בה.


איילת פריש

הדוברת המיתולוגית לשעבר של שמעון פרס, ולאחר מכן אסטרטגית של יאיר לפיד ושל מרכז פרס, הפכה ליועצת תקשורת מבוקשת, בין השאר לדמויות מסקרנות כמו סילבן אדמס, המיליארדר שהביא את הג'ירו ד'איטליה לארץ ואת מדונה לאירוויזיון.


גיא פינס

מלך הבידור של ישראל, שחולש על האימפריה הקטנה שהקים ובאמצעותה הוא מתווך את הסלבס כל ערב על מסך קשת. יחד עם אשתו רותי רודנר, הם זוג המחובר לכל מי ומה שזז בעולמות התקשורת, התרבות ובזירות נוספות.


עמירם פליישר

איש יחסי ציבור ותיק, מחובר היטב במערכת הפיננסית, העסקית וגם הרגולטורית, אמין וחביב על עולם העיתונות העסקית. בין השאר זכה בעבר גם לאמונו של נתניהו, בנושאים שונים.


חיים סלוצקי

מפיק, בעל חברת ערוצים ותוכן גדולה, וסוכן של טאלנטים ידועים (בשנה האחרונה מטפח שותפות עם ניב עשת כהן, כוח צעיר ועולה בתחום). אין עיתונאי שלא מכיר את שמו, והוא מקושר לפוליטיקאים רבים ולכל בכירי תעשיית הבידור והתקשורת.


מאיר קוטלר

מגה־סוכן, שחקן מרכזי בשדה האמנות והתקשורת. מייצג בין השאר את עידו רוזנבלום, ליאור שליין, דנה ויס ואחרים. מתמחה בערבובים וקישורים. עיתונאים הופכים בסיועו לשחקנים ולתסריטאים, ושחקנים כותבים ספרים.


בועז בן ציון

סוכן־העל הוותיק המייצג בין השאר את אברי גלעד, יהונתן גפן, אלי יצפאן, אורי פפר ואחרים. מקושר לבכירי העורכים והמנהלים בתקשורת, מצליח בנקל לייצר כתבות מחמיאות על מיוצגיו. יצירתי, דיסקרטי ונאמן.


ששי גז

הפרקליט הפלילי הבכיר שכונה "ששי זיכויים", עם שלל לקוחות ידועים, ביניהם חנן גולדבלט, מרגלית צנעני, יצחק אברג'יל ואחרים. מחובר למיליה המשפטי והתקשורתי, ונחשב לחבר ויועץ של רבים, כמו גם פרשן אולטימטיבי לענייני פלילים בתקשורת.


ציון אמיר

פרקליט הצמרת אמנם כשל במרוץ לתפקיד ראש לשכת עורכי הדין, אבל קשריו הענפים חיים וקיימים. מקורב לאנשי עסקים, לעיתונאים ולפוליטיקאים. עדיין ישנם מי שמנסים לשכנע אותו להיכנס לפוליטיקה.


אלפרד אקירוב

איש העסקים הוותיק מוכיח כי גיל הוא רק מספר. מקושר לכל מי שהוא משהו במשק ובפוליטיקה, העניק ערבות ל'חוסן לישראל' של גנץ, רוקד בכל החתונות של האלפיון העליון בתכיפות מעוררת השתאות.


עופר נמרודי

לתקשורת הוא כבר לא יחזור, הודיע נמרודי לאחרונה בשיחות פרטיות. מי שלא ראה את עיתונאֵי 'מעריב' לשעבר מתגודדים סביבו באירועים חברתיים ומבקשים שישוב, לא ראה געגוע מהו. כיום הוא איש עסקים, בעיקר בנדל"ן, ומחובר לצמרת הישראלית על כל זירותיה.


יוני סער

בעלי חברת השיווק פרומרקט המפיקה אירועים, כנסים ופסטיבלים. בין לקוחותיה רבות מהחברות הגדולות במשק. סער נחשב לאיש קריאטיבי ומשפיע על רבים בעולם העסקים.


דפנה בסטר

נשיאת סופר פוש פובליסיס לשיווק, הפקת אירועים ופרסום ממוקד, אוחזת גם בתפקידים ציבוריים, חברה בחבר הנאמנים של בצלאל ויו"ר עמותת ידידי בית החולים גהה. מחוברת מאוד לרבים בעולם העסקי והציבורי.


אמנון רבי

בעבר עורך בכיר ומוערך בעיתונות, כיום בעל בית ההפקה הגדול קסטינה, שעובד עבור כל ערוץ אפשרי כמעט, בניהולו של מני אבירם, עם מגוון גדול של דוקומנטרי, תרבות ואקטואליה. מחובר לעיתונאים רבים ולבכירי התקשורת.


עופר גולן

יועץ תקשורת שטיפס למעלה בשנים האחרונות. הוכיח עצמו כבעל עצבי ברזל, כמי שמטפל לאורך תקופה ארוכה ומרשימה במשפחת נתניהו. הפך למנהל קמפיין הליכוד בהמשך, אבל יש לו לקוחות וקשרים לא מעטים במגזר הציבורי, הפוליטי והעסקי.


אביב בושינסקי

יועצו של נתניהו לשעבר הוא מחביבי התקשורת. מייצג את המשקיע הקנדי ג'רי שוורץ ובהתאם גם את מפעלו הפילנתרופי 'קרן הישג', מקושר לרבים במגזר הציבורי, העסקי והתקשורתי.


רם לנדס

למרות הכווייה בפרשת 'מחוז ירושלים', לנדס וחברת קודה הפקות שלו הם עדיין מהעסוקים בעולם הטלוויזיה המקומי. עיתונאים רבים רואים בו מנטור, לאחר הדרך המפוארת שעשה בעולם הזה. לנדס עצמו הוא איש סוד לרבים, לא רק בתקשורת.


גיל סמסונוב

הפרסומאי הוותיק מקורב לפוליטיקאים, בעיקר מהימין. הוא כבר אינו פעיל בשדה הפוליטי, אבל ממשיך לייעץ כחבר למי שמבקש, ובאלה נכללים גם אנשי עסקים רבים שסומכים על דעתו.


שלום שלמה

יועצו הפוליטי לשעבר של נתניהו, עשה דרך ארוכה מאז ולחש על אוזנם של שחקנים אחרים לגמרי, ביניהם יאיר לפיד ונפתלי בנט. נחשב לאחד האנשים המקושרים ביותר שצמחו בשדה הפוליטי.


גיל מסינג

הרעש שעשה מינויו לדובר צה"ל העלה את מסינג, האנונימי יחסית, לכותרות. המינוי לא צלח, אבל מסינג עצמו נותר קרוב לרמטכ"ל כוכבי, שמר על הפוזיציה הנחשקת כמנהל התקשורת של צ'ק פוינט, והוא עדיין מחובר לרבים בעולם התקשורת, העסקים והפוליטיקה.


נועם אדרי

עיתונאים רבים חבים למפיק הוותיק את צעדיהם הראשונים בעולם התקשורת. הבעלים של חברת נתיב תקשורת שהפיק תוכניות בטלוויזיה החינוכית, מפעיל בין השאר את הערוץ הקהילתי 98, אך מערכת קשריו חובקת רבים בעולמות התקשורת והפוליטיקה.


אבי בר

אבי בר

הבעלים של חברת אימג'ין מדיה, מושקע בכמה ערוצים, ביניהם ערוץ הילדים זום, ערוץ ספורט, אתר תוכן גולשים, ערוץ ריאליטי וערוץ ים תיכוני. בעבר היה שותף בערוץ 20 וברדיו קול חי. מקושר היטב בעולם התקשורת, ולא רק בו.


 שלמה (מומו) פילבר

עד המדינה הנוסף דווקא העלה פרופיל בשלוש מערכות הבחירות האחרונות, המוניצפלית והארציות. הוא מייעץ ובעיקר סוקר באמצעים מתקדמים עם חברתו דיירקט פולס. מחובר בציונות הדתית ובפוליטיקה, ומחכה שהעדות במשפט נתניהו – אם יגיע – תהיה מאחוריו.


צילומים:

עופר וקנין, מגד גוזני, מוטי מילרוד, מוטי קמחי, תומר אפלבאום, ניר קידר, אוליבייה פיטוסי, אייל טואג, 'הארץ',
בוצ'אצ'ו, איל יצהר, איציק בירן, יוסי צבקר, ראובן קפוצ'ינסקי, אסנת רום, דובר צה"ל, יח"צ, אלבומים פרטיים

 

לרשימת המשפיעים המלאה > 

    LinkedInEmailWhatsAppTwitterFacebook